Právě je pon 29. dub 2024 15:31:37




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 JAK NA NĚ. 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 29. říj 2009 14:39:54
Příspěvky: 534
Příspěvek JAK NA NĚ.
Ta situace kolem lovu z ledu je asi po celé republice stejná. Ono ani výhled na další dny není moc přívětivý na tento způsob lovu. Proto se snažíme mít neustále odkrytou hladinu od ledu a tak umožnit lov těchto lososovitých ryb. Pro ucelenější představu o technice lovu Vám dáváme k informaci následující:
- lov z břehu na jemné brčko
- nástraha červík, ten nejvíc akční
- další nástrahy...ančovičky(mražené mrtvé rybičky), krevetky, těsta na pstruhy(barevná), sýr , kukuříčka, hnojky
- hlavně jemnější vlasec do 0,18
- pak je důležité vysledovat, z jaké hloubky ryby berou...od dna, či blíže k hladině
- tah vody aerátoru vytváří velmi důležitý efekt pohybující se nástrahy, pokud jsou vypnuty, nezapomeňte na to
Budeme Vám průběžně dokladovat další postřehy z tohoto lovu.


pát 15. led 2010 7:52:48
Profil

Registrován: úte 16. čer 2009 16:42:46
Příspěvky: 455
Příspěvek Re: JAK NA NĚ.
Pří lovu na jemný splávek je nejen důležitý tenký silon, ale stejně důležité je i perfektní vyvážení tohoto splávku, perfektně vyvážený splávek je polovina ůspěchu ke zdolání pstruha. Doporučuji splávky maximálně1-1,5gramu. Další neméně důležitou věcí je spráný výběr háčků, někdo si řekne na tom přece nezáleží, když ryba žere tak vezme i kotvu, něco na tom pravdy je, ale ze své skušenosti mohu říct že menší háček znamená více záběrů. Další věcí která velice ovlivňuje lov lososovitých ryb ze břehu je počasí, ze své skušenosti mohu říct že za sluných dnů se ryba zdržuje spíše pod hladinou, což znamená že lovím s maximálním ponorem 20cm, a naopak když je zataženo, mrzne, nebo fouká silný vítr, tak se snažím hledat ryby u dna, jelikož i ony poznají změnu počasí a stahují se do větších hloubek do teplejší vody. Další důležitou věcí pří lovu ze břehu je pohyb nástrahy, v tomto nám velice pomáhají zapnuté aeátory, které víří vodu a nenechají náš spláveček v klidu, je to pro naše pstroužky veliké lakadlo a neudrží je v klidu. Dalším pomocníkem je vítr, který vytváří stejný efekt. Při bezvětří si pomáháme častým potahováním našeho splávku po hladině, a snažíme se udržet naši nástrahu v pohybu. Přátelé pokud máte stejnou skušenost jako já, nebo naopak úplne odlišnou, nebojte se nam o tom napsat a podělit se snama o vaše skušenosti, budeme jenom rádi pokud se s náma zapojíte do této diskuse.


pát 15. led 2010 8:43:34
Profil

Registrován: úte 16. čer 2009 16:42:46
Příspěvky: 455
Příspěvek Re: JAK NA NĚ.
Dnes bych se chtěl zmínit o vybavení pstruhaře pro lov ze břehu. Myslím si že o tom že musíte mít prut opravdu psát nemusím :lol: , otázka je jaký? Já sám jsem do nedávna chytával na svůj oblibený teleskop, a zdálo se mi vše v pořádku, ale jenom do té doby, než mi kamarád pujčil prut svůj, takzvanou Matchovku, jednalo se o velice jemný proutek, dlouhý 3 m 60cm s mnoha očkama. Výhoda tohoto prutu oproti mému teleskopu byla ta, že i s opravdu jemným splávkem jsem dohodi skoro do prostřed rybníku. Bohužel toto mně muj teleskop neumožňoval. Další výhodou tohoto prutu je citlivost při zdolávání ryby, do této chvíle jsem sám nevěřil, že se dá užít i souboj s menší rybou jako je pstruh. Nedílnou součásti prutu je naviják, sám volím na tyto pruty menší, a má to pro mne jdiný důvod, jsou lehčí a pří dlouhém držení prutu, vás tolik nebolí ruka. Nezbytným doplňkem lovu lososovitých ryb ze břehu, je dlouhý menší podběrák, takzvaný šufan. Je to velice dobrý pomocník, zvláště tam kde jsou vysoké břehy. Samozřejmostí je mít u sebe vyprošťovač háčků, takzvaný peán. Všechno to co jsem napsal, je povinou výbavou nejenom na našem rybníku, ale i na ostatních vodách. Zitra si napíšeme něco o návnadách, nástrahách, o zakrmování a možných jiných rybolovných technikách. Přátelé budu moc rád, když se se mnou zapojíte do této diskuse, a pomůžete mi vést tuto rubriku. Těšíme se na vaše náměty a návrhy.


sob 16. led 2010 8:06:26
Profil

Registrován: úte 16. čer 2009 16:42:46
Příspěvky: 455
Příspěvek Re: JAK NA NĚ.
V předchozím článku jsem vám slíbil že si něco řekneme o návnadách a nástrahách, tak tedy. Velice záleží na tom jaký ponor splávku si zvolíte, pokud lovíte pod hladinou, to znamená že ponor splávku je zhruba 25cm je vcelku zbytečné krmit, protože tím docílime jenom to, že sice ryba přijede na naše krmné místo, ale bude žrát ze dna, zatím co my chytáme pod hladinou. Proto když krmíme, nastavíme náš splávek tak, aby naše nástraha byla co nejblíže dna. A čím vlastně naše pstruhy přilákat? Nejlepší vyzkoušenou návnadou jsou pstruží granulky, aspoň mně se osvědčili, nekdo preferuje namočený rohlik, někdo šrot, je to individuální záležitost. A na co chytat? Je mnoho druhů nástrah, od různých firem a různých cenovích relacich, ale pokusím se vyjmenovat aspoň ty cenově dostupnější: Masokostní červíci, krevetky, malé grundličky dají se koupit v pohode ve sparu, další jsou různé tavené syry, apetito a podobné, potom tady mame různé pasty, dodávané různými výrobci, tyto pasty jsou již trošičku dražší, ale myslím si že jsou velice účiné, ale pozor tyto pasty, aspoň co jsem vyledoval já nefungují na volné vodě. Naopak při lovu na dírkách jsou tyto pasty bezkonkurenční. Snažíme se vám poskytnout nvod jak na ně, v žádném případě nechceme radít. Pokud někdo máte jinou skušenost, prosím ozvětě se, a podělte se o ně s námi.


pon 18. led 2010 8:12:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz